Facebook

Aktualnosci

Dzień Dyni
31
paź

Dzień Dyni

31 października świętowaliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Dyni :) Maluszki, czyli "Wesołe Misie" utrwalały kolor pomarańczowy poprzez pokaz dyni, pomarańczowego balonu oraz pomarańczy. Oglądały różne rodzaje dyni na planszach oraz dynie pokazowe- jedną z materiału, a drugą prawdziwą. Na koniec wyklejały bibułą dynię, a efekty tej pracy można zaobserwować w szatni na gazetce :) Średniacy, czyli "Jeżyki" omawiali wygląd, kolor, smak, właściwości dyni. Rozkrajali dynie, poznawali jak rośnie, a na koniec robili wspólnie przy pomocy Pań babeczki dyniowe :) Były pyszne! Starszacy, czyli "Pracowite Pszczółki" poznawały różne rodzaje dyń z wykorzystaniem obrazków. Odkrywały kolejno poszczególne literki ze słów "Dzień dyni", tworzyły z nich inne słowa, a następnie układały hasło naszego święta. Każdy Przedszkolak dostał także swój zeszyt z zadaniami, kolorowankami, wycinankami, puzzlami dotyczącymi dyni, na koniec malowały farbami dynie, którą mogli zabrać do domu :) Wszyscy bawili się świetnie :) Przedszkolacy w tym dniu byli ubrani bardzo tematycznie, czyli na pomarańczowo :)

dodane przez: D.L więcej »
Sadzenie kwiatów
25
paź

Sadzenie kwiatów

Ostatnio nasze Przedszkolaki zasadziły swoje pierwsze tulipany w ogródku przedszkolnym :) Każdy mógł wybrać sobie kolor tulipana i samodzielnie go zasadzić. Dzieci były bardzo chętne do pomocy, zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w powierzonym im zadaniu :) Teraz czekamy na efekty do wiosny :)

dodane przez: D.L więcej »
Ogłoszenie
25
paź

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice! Od dnia 25 października organizujemy w naszym Przedszkolu JESIENNĄ ZBIÓRKĘ KARMY I RZECZY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA. Zbieramy: - koce, prześcieradła, rećzniki, itp., - karmy dla psów (suche i mokre), - środki czystości. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję :)   Dziękujemy!

dodane przez: D.L więcej »
Pasowanie na Przedszkolaka
25
paź

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 25 października odbyło się Pasowania na Przedszkolaka w naszej grupie Wesołe Misie. Na początku uroczystości powitaliśmy p. Dyrektor, następnie dzieci rozpoczęły występy od zaśpiewania piosenki "Jestem sobie przedszkolaczek", następnie zaśpiewały pokazywany wierszyk oraz piosenkę o Zuchach Maluchach. Po pięknych występach każde dziecko usłyszało od p. Dyrektor "Pasuję Cię na Przedszkolaka" i zostało pasowane wielkim ołówkiem. Na koniec maluszki otrzymały dyplomy i kolorowanki i od tej pory stały się prawdziwymi przedszkolakami :)  Gratulujemy! :) "Przyrzekamy, co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą! Przyrzekamy nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać! Przyrzekamy zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować! Przyrzekamy choć jesteśmy jeszcze mali , zgodnie się bawić w sali! Przyrzekamy piżamę samemu zakładać i na spaniu nie gadać!"

dodane przez: D.L więcej »
Pokaz iluzji
21
paź

Pokaz iluzji

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył sie magiczny pokaz iluzji, a dokładniej "Iluzji na wesoło" :) Podczas spektaklu iluzjonista wykonywał rozmaite sztuczki, zapraszał do nich także dzieci. Wszyscy chętni mogli brać udział w tym znakomitym spektaklu. Dzieci zmieniały kolor piłeczek, ich ułożenie, zmieniały kolor chustek, wyczarowały pokolorowane kolorowanki z książki z białymi kartkami. Wiele radości sprawiło dzieciom powtarzanie z iluzjonistą magicznych zaklęć.  Profesjonalizm, zachęta, pomoc oraz znakomity kontakt z przedszkolakami -występ wywarł ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Edukacji Narodowej
14
paź

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, Pani Dyrektor, swoim paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość, pomoc i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki :) Z tej okazji grupa starsza naszego Przedszkola "Pracowite Pszczólki" przygotowała Akademię, w której podziękowania były zawarte w wierszach, piosenkach i tańcach. Za udany występ przedszkolaki zostały nagrodzone brawami. Każada grupa przygotowała dla wszystkich pracowników naszego Przedszkola piękne upominki :) Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków :)

dodane przez: D.L więcej »
Pomnik przyrody na terenie naszego Przedszkola
11
paź

Pomnik przyrody na terenie naszego Przedszkola

Zabezpieczenie korzeni naszego najnowszego pomnika przyrody - buka Rubina :) Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Miasteczku Śląskim, na którego terenie znajduje się "Rubin", mają teraz dodatkowe miejsce do odpoczynku i zabawy :) Na zdjęciu także burmistrz naszego miasta Miasteczko Śląskie- Michał Skrzydło.

dodane przez: D.L więcej »
Jesienne spacery
05
paź

Jesienne spacery

Nasze grupy w poszukiwaniu oznak jesieni wybrały się na wędrówki. Podczas spaceru znaleźli mnóstwo kasztanów, orzechów, kolorowych lisci, a nawet kilka muchomorków i grzybów jadalnych :) Dzieci bardzo cieszyły się ze swoich znalezisk i zabrały je ze sobą do domu :)

dodane przez: D.L więcej »
Urodziny ks. Proboszcza
30
wrz

Urodziny ks. Proboszcza

Dzisiaj z okazji urodzin ks. Proboszcza grupa starsza "Pracowite Pszczółki" udała się na probostwo z życzeniami i upominkami :) Na koniec Przedszkolaki zaśpiewały dla Księdza Proboszcza dwie piosenki: "Życzymy, życzymy" oraz "Sto lat". :) Przyjmij, Czcigodny Księże, Te słowa ciepłe i szczere, W dniu Twoich urodzin Niech Bóg da Ci łask wiele. Niech wzmacnia powołanie, Osłania, kiedy trzeba I prostą, pewną drogą Prowadzi Cię do nieba. Śpiewaj sercem kapłańskim Radosne dziękczynienie: Za służbę Chrystusowi, Za wielkie wyróżnienie. A my się dziś do Ciebie Serdecznie uśmiechamy I wszystkie swe życzenia W modlitwę przemieniamy.

dodane przez: D.L więcej »
Drukowanie 3D
30
wrz

Drukowanie 3D

Dzisiaj Nasze przedszkole odwiedziła Agencja Szkolno-Przedszkolna LUPUS ze swoimi drukarkami 3D. Przedszkolaki z każdej grupy z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się jak powstają modele trójwymiarowe. Bardzo dziękujemy za super zajęcia! :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Chłopaka
30
wrz

Dzień Chłopaka

30 września 2022 roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka.  Nasze dziewczynki miały przygotowane prezenty dla chłopaków z okazji ich święta. W każdej grupie było wiele uśmiechu i radości :) Wszystkim Chłopakom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta! :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Przedszkolaka
20
wrz

Dzień Przedszkolaka

20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. W każdej grupie były bardzo różne atrakcje. Dzieci brały udział w konkurencjach, bawiły się w tunelu, na macie, były także zabawy z chustą animacyjną :) Nie obyło się także bez prezentów dla naszych Przedszkolaków :) Każda Pani miała przygotowy upominek oraz poczęstunek z okazji tego ważnego święta :) Dzieci bawiły się świetnie!  

dodane przez: D.L więcej »