Facebook

Aktualnosci

Dzień Babci i Dziadka
13
sty

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 13 stycznia w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każda z grup przygotowała z tej okazji Przedstawienie :) Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały laurki oraz upominki.  Dla dziadków nagrane zostały filmy z uroczystości. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu naszych Przedszkolaków. Dziadkowie mają dla nich czas, są cierpliwi, wyrozumiali oraz bardzo ich kochają :) Dziękujemy naszym Dziadkom!   Zdrowia, szczęścia i słodyczy dziadkom wnuczek dzisiaj życzy. W poniedziałki-pomyślności a we wtorki-kosz radości, w środy, czwartki-precz zmartwienia! Niech i w piątki strapień nie ma. Na sobotę, na niedzielę życzę odpoczynku wiele! To nie koniec życzeń jeszcze, emerytury życzę większej! Niech Wam życie płynie miło, żeby Wam też trosk ubyło!  

dodane przez: D.L więcej »
Życzenia Bożonarodzeniowe
23
gru

Życzenia Bożonarodzeniowe

Całej społeczności Naszego Przedszkola życzymy, aby nadchodzący rok 2023 był owocny w te pozytywne przeżycia. Niech troski, problemy i smutne chwile pozostaną za Nami.  Pamiętajmy, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a trudne chwile nas umacniają. Niech zdrowie, siła i wiara będą z Wami już od pierwszych sekund Nowego Roku.  Dyrekcja i grono pedagogiczne :)

dodane przez: D.L więcej »
Wigilia w naszym Przedszkolu
21
gru

Wigilia w naszym Przedszkolu

W środę 21 grudnia w naszym Przedszkolu odbyły się Wigilijki w grupie maluchów, średniaków i starszaków. Święta Bożego Nardzenia to bardzo piękny i magiczny czas. Jest to dzień radosny, spędzony w gronie najbliższych. Także nasze Przedszkolaki doczekały się tego dnia :) Dnia Wigilii Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia, dzieliły się opłatkiem, modliły i jadły wspólny świąteczny obiad, czyli tradycyjny barszczyk i rybkę przy pięknie udekorowanym stole. Nie zabrakło także świątecznego słodkiego poczęstunku, owoców oraz prezentów. Każda grupa otrzymała w prezencie nowe zabawki do sal: fryzjera, dinozaury oraz samochody :) Dzieci były tego dnia bardzo radosne i uśmiechnięte.

dodane przez: D.L więcej »
Pierniczki Maluszków
20
gru

Pierniczki Maluszków

Dnia 20 grudnia nasze Maluszki "Wesołe Misie" rozmawaili o zwyczajach świątecznych, jako zajęcie praktyczne lukrowali i dekorowali pierniczki. Użyli do tego lukru białego i różowego, mieli kolorowe lukrowe pisaki oraz kolorowe posypki świąteczne. Każdy Przedszkolak ozdabiał dwa pierniczki, jeden jadł w Przedszkolu, a drugi zabierał do domu, aby poczęstować Rodziców :) Dekorowanie ciasteczek bardzo podobało się dzieciom, a  unoszący się wspaniały aromat świeżych pierniczków, wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne :)

dodane przez: D.L więcej »
Powiatowy Festiwal Piosenki Świątecznej
15
gru

Powiatowy Festiwal Piosenki Świątecznej

Nasza Laura Tobolik uczestniczyła w III Powiatowym Festiwalu Piosenki Świątecznej pod Patronatem Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie Michała Skrzydło oraz Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Tarnogórskiego Krystyny Kosmali. Pięknie zaśpiewała piosenkę "Weseli Anieli" za co została nagrodzony dużym prezentem od Świętego Mikołaja :) Gratulujemy Laurze i wszystkim uczestnikom !!!

dodane przez: D.L więcej »
Zajęcia otwarte
14
gru

Zajęcia otwarte

Wczoraj w grupie średniej odbyły się zajęcia otwarte z Rodzicami, podczas których dzieciaczki z drobna pomocna Rodziców i nauczycieli dekorowały swoje pierniczki świąteczne :)  Były także tańce i super zabawa :) Bardzo dziękujemy za obecność !

dodane przez: D.L więcej »
30-lecie Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie
09
gru

30-lecie Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie

Fundacja została założona w 1992 roku przez Pana Mieczysława Dumieńskiego, który do dzisiaj jest jej liderem oraz autorem licznych opracowań i wydawnictw edukacyjnych. Celem fundacji była i jest działalność prozdrowotna, koncentrująca się przede wszystkim na dzieciach z Miasteczka Śląskiego, ale także wielu innych miast i gmin województwa śląskiego. Jednak ścisłym centrum troski pozostaje Miasteczko Śląskie i jego okolice. Dokonania Fundacji przez wiele autorytetów, zostały uznane jako ewenement na skalę światową! Z okazji 30-lecia Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie nasze Przedszkolaki składają serdeczne życzenia :)

dodane przez: D.L więcej »
Odwiedziny Św. Mikołaja
07
gru

Odwiedziny Św. Mikołaja

W środę 7 grudnia nasze Przedszkole odwiedził niespodziewany gość- był to Święty Mikołaj ze swoim pomocnikiem elfem :) Dzieci były bardzo zaskoczone i radosne. Mikołaj podarował każdemu z Przedszkolaków pięknyh prezent- kolorowankę :) Dzieci podziękowały Świętemu Mikołajowi i my również dziękujemy za te niezykłe odwiedziny oraz zapraszamy za rok :)

dodane przez: D.L więcej »
Wirusoochrona
07
gru

Wirusoochrona

#Wirusoochrona #LekcjaHigieny Nasze Przedszkolaki wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusochrona". Jest to akcja o charakterze profilaktycznym, wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Przeprowadzona została w oparciu o materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Dzieci dowiedziały się jakie są skuteczne sposoby ochrony przed wirusami, jak ważne jest zasłanianie nosa i ust by uchronić siebie i innych przed zarażeniem. Zajęcia pozwoliły uporządkować dotychczasowa wiedzę i przypomnieć o kilku ważnych zasadach higieny.

dodane przez: D.L więcej »
Wizyta Świętego Mikołaja
05
gru

Wizyta Świętego Mikołaja

"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przynie sie, Każe dziecko z prezentów się cieszy….” Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. 5 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na tego ważnego Gościa. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i uśmiechnięte. Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami :)  Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich Przedszkolaków :)   Życzymy wszystkim, by Święty Mikołaj uczył nas radosnego dzielenia się sercem i dobrem z potrzebującymi.      

dodane przez: D.L więcej »
Jarmark Bożonarodzeniowy
03
gru

Jarmark Bożonarodzeniowy

Nasi Przedszkolacy 3 grudnia wystąpili na Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym w Parku Rubina :) Zaśpiewali: "Wołek i osiołek", "Świeć gwiazdeczko" oraz"I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".  Przedszkolacy dali z siebie wszystko, pięknie wystąpili, a także zagrali na instrumentach oraz wyrecytowali dwa wierszyki świąteczne :)

dodane przez: D.L więcej »
Jarmark Bożonarodzeniowy
03
gru

Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapraszamy na występ naszych Przedszkolaków o godz. 15.00 , a później zachęcany do odwiedzenia naszego stoiska Przedszkolnego, na którym znajdziecie przepiękne ozdoby świąteczne, a także coś pysznego do zjedzenia :) Będziemy czekać na was od 15.00 do 19.30! :)

dodane przez: D.L więcej »