Facebook

Aktualnosci

Dzień Wody
22
mar

Dzień Wody

22 marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody.  Opowiadaliśmy o wodzie, dlaczego jest taka ważna w naszym życiu, do czego jest nam potrzebna, oglądaliśmy zdjęcia i obrazki oraz mówiliśmy o oszczędzaniu wody i liczyliśmy krople wody :) Wykonaliśmy także kropelkowe prace plastyczne.

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Kolorowej Skarpetki
21
mar

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodziliśmy także Dzień Kolorowej Skarpetki- Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb tych osób. Nasi Przedszkolacy także w tym dniu solidaryzowali się z chorymi zakładając kolorowe skarpetki. Wykonali także piękne skarpetkowe pracy plastyczne :)    

dodane przez: D.L więcej »
Pierwszy Dzień Wiosny
21
mar

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Opowiedzialiśmy jakie są oznaki wiosny, jakie występują kwiaty wiosenne oraz ptaki. Wykonaliśmy Marzannę, którą później poszliśmy pożeganć i przywitać wiosnę :)  Starszacy podczas spaceru szukali oznak wiosny, o których mówiliśmy. Znaleźli krokusy, przebiśniegi i pąki na drzewach, gdy wróciliśmy Marzanny już nie było :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Recyklingu
17
mar

Dzień Recyklingu

17 marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Recyklingu.  Dziecie dowiedziały się co to recykling, segregacja śmieci, jak możemy ratować naszą Planetę, jakie mamy kolory koszy do segregacji i co możemmy do nich wkłądać. Przedszkolacy oglądały także filmy edukacyjne na ten temat oraz słuchały piosenki. Robiły także recyklingowe prace plastyczne, używały do tego butelek, by zrobić wazon oraz kwiaty. To była bardzo potrzebna lekcja, z której wiele się dowiedzieliśmy :)

dodane przez: D.L więcej »
Spektakl "Baśnie Pana Andersena"
09
mar

Spektakl "Baśnie Pana Andersena"

Dzisiaj mieliśmy okazję obejrzeć spektakl teatralny  „Baśnie Pana Andersena” , wystawiany w Tarnogórskim Centrum Kultury przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa.  "Baśnie Pana Andersena " to przygotowana z myślą o najmłodszych widzach sceniczna adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści wielkiego Hansa Christiana, który jako główny narrator prowadził nas w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć, opisywanym tak charakterystycznym dla niego i wyjątkowym językiem pełnym liryzmu, ciepła, humoru :)  Przedszkolacy mogi zobaczyć na scenie wiele postaci z bajek , którzy wchodzili z nimi w interakcję. Bawili się świetnie :)  

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Kobiet
08
mar

Dzień Kobiet

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty! Taki dzień raz się w roku zdarza, gdy 8 Marca z gwarem wiosny wytryśnie z kartek kalendarza. Tak, to wspaniałe, wielkie Święto, więc śpieszą chłopcy i panowie, z bukietem życzeń w barwach kwiatów — uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet. Dnia 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W przedszkolu odbyło się wielkie świętowanie :) Było malowanie paznokci, malowanie twarzy, korony na głowach, smakowanie przekąsek, przeróżne prace plastyczne, piękne prezenty, wręczone przez chłopców, kwiaty, zdjęcia oraz fotobudka :) Bawiliśmy się świetnie!

dodane przez: D.L więcej »
Piramida zdrowego żywienia
07
mar

Piramida zdrowego żywienia

Dzisiaj Jeżyki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Dentysty
06
mar

Dzień Dentysty

"U dentysty"- Bożena Forma   Pan dentysta leczy zęby, wszyscy o tym wiedzą. A szczególnie dzieci, które wciąż cukierki jedzą. Kiedy nagle ząb zaboli na fotelu siadasz. I po chwili mocną plombę w zębie już posiadasz. Szczotka, pasta to są zębów wielcy przyjaciele. Myj dokładnie swoje zęby, nie tylko w niedzielę.   6 marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty. Omawialiśmy z dziećmi kim jest dentysta, czym się zajmuje, odgadywaliśmy przedmioty kojarzące się z dentystą, jego gabinetem, dzieci odpowiadały na pytania, dowiedzieliśmy się kto już był u dentysty. Dzieliśmy żywność na tę, która jest zdrowa dla naszych zębów i na tę, która je psuje. Pani czytała także instrukcję mycia zębów :) Na koniec dzieci tworzyły prace plastyczne różnymi technikami, np. wydzieranką.

dodane przez: D.L więcej »
Dyżury letnie
04
mar

Dyżury letnie

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Dzikiej Przyrody
03
mar

Dzień Dzikiej Przyrody

3 marca obchodziliśmy kolejne święto w naszym Przedszkolu. Był to Dzień Dzikiej Przyrody.  Dzieci rozmawiały o tym jakie są dzikie zwierzęta i rośliny, gdzie żyją, jak wyglądają. Poznały wiele ciekawych informacji na ten temat.  Na koniec różnymi technikami stworzyły prace plastyczne. Powstały piekne żyrafy i lwy z talerzyków papierowych. A także maski dzikich zwierząt, w których później dzieci miały robione zdjęcia :) Dzieci bawiły się świetnie :)

dodane przez: D.L więcej »
Średniacy- Architekci
01
mar

Średniacy- Architekci

Dzisiaj nawiązując do tematu dnia związanego z architekturą średniaczki zbudowały swoje miasto z samodzielnie wykonanych domków. Wśród pieknych budowli nie zabraklo również naszego przedszkola :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Dinozaura
27
lut

Dzień Dinozaura

 27 lutego świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Nasi Przedszkolacy rozmawiali o dinozaurach, poznali różne gatunki, dowiedzieli się kiedy żyły, dlaczego wyginęły, jak wyglądały, co jadły. Dzieci zrobiły także prace plastyczne- dinozaury oraz zdjęcia w masach dinozaurów i fotobudce w kształce dinozaura. Były bardzo zaskoczone i szczęśliwe, kiedy owiedził ich duży żywy dinozaur :)     To był dzień pełen zabawy!  

dodane przez: D.L więcej »