Facebook

Aktualnosci

Dzień Pszczoły
22
maj

Dzień Pszczoły

22 maja obchodziliśmy Dzień Pszczoły.  Dzieci dowiedziały się jakie mamy pszczoły w ulu, jak bardzo pszczoły są potrzebne i co wytwarzają. Wykonały na koniec piękne prace plastyczne :)   „Pracowita Pszczółka” Pszczoła to jest owad mały,  ale wielce doskonały. W ulu domek ma I pracuje tam co dnia. Zapyla kwiaty, daje nam miód, Malutka pszczołka to wielki cud! Na zielonej, kwiecistej  łące  Pszczół jest ogrom, tysiące Latają i nektar zbierają Do swoich ul po pracy  chętnie z nektarem wracają. Pszczółki nie próżnują, Zwinnie dla nas pracują i miód nam produkują by wszyscy się cieszyli  i jak najdłużej w zdrowiu żyli. W ulu bardzo się starają  Zdrowy miodek wyrabiają, A my potem go zjadamy  I dobre humory cały dzień mamy.                              Agata i Jacek Szaniawscy

dodane przez: D.L więcej »
Ćwiczenia Jeżyków
19
maj

Ćwiczenia Jeżyków

Piątkowe ćwiczenia naszych średniaków "Jeżyków" :)

dodane przez: D.L więcej »
Nasze tulipanki
12
maj

Nasze tulipanki

A tak kwitną posadzone przez nasze przedszkolaki kolorowe tulipany :)

dodane przez: D.L więcej »
Piaskowe budowle
11
maj

Piaskowe budowle

Piaskowe budowle grupy średniej "Jeżyki".

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Unii Europejskiej
11
maj

Dzień Unii Europejskiej

11 maja obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Unii Europejskiej :) Dzieci dowiedziały się co to jest Unia Europejska, jakie państwa wchodzą w jej skład, jaką flagę ma Unia Europejska, jakie symbole ma Unia Europejska, kto jest maskotką Unii oraz co jest walutą.

dodane przez: D.L więcej »
Zajęcia z rytmiki
09
maj

Zajęcia z rytmiki

Dzisiejsze zajęcia z rytmiki w grupie średniaków, prowadzone przez mamę naszej Paulinki - Panią Agnieszkę.  Serdecznie dziękujemy za bardzo interesujące zajęcia :) Dzieci były bardzo zadowolone :)

dodane przez: D.L więcej »
Klub Zdrowego Przedszkolaka
09
maj

Klub Zdrowego Przedszkolaka

Nasze przedszkole realizuje projekt edukacyjny „Klub Zdrowego Przedszkolaka” prowadzony przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Jego głównym celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych. W ramach projektu poruszane są następujące zagadnienia: - prawidłowe odżywianie, - aktywność fizyczna, - higiena rąk/profilaktyka chorób zakaźnych, - promieniowanie słoneczne, - rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego) – pt.„ Czyste powietrze wokół nas”. Dzięki podjętym działaniom dzieci wzbogacają wiedzę z dziedziny zdrowia, nabywają określone umiejętności oraz przyswajają prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne.

dodane przez: D.L więcej »
Czytanie z Pocztowcami
03
maj

Czytanie z Pocztowcami

Biblioteka Miejska w Miasteczku Śląskim zaprasza dzieci razem z rodzicami na "Czytanie z pocztowcami" już w przyszłą środę (10.05.) na godzinę 16.30 :)

dodane przez: D.L więcej »
Rubinowskie Godanie
26
kwi

Rubinowskie Godanie

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się VIII edycja gminnego konkursu gwarowego pod Patronatem Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie pt. "Rubinowskie Godanie". W jury zasiedli: Pani Bernadeta Kowalska, Pan Burmistrz Michał Skrzydło oraz Pan Józef Jendruś. W konkursie wzięły udział dzieci z naszych Przedszkoli w gminie. 1 miejsce: Franciszek Krupa z Niepublicznego Przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w utworze pt. "Haja po ślonsku". 1 miejsce: Maria Kupisz z Przedszkola nr 1 w wierszu pt. "Proznok" (wiersz pt."Leń" J. Brzechwy, który przełożył p. Józef Jendruś). 2 miejsce: Franciszek Kaluża z Przedszkola numer 3 w utworze "Baran a mole". 2 miejsce: Hanna Myśliwczyk z Przedszkola nr 1 w utworze " Entliczek- pentliczek (w wersji śląskiej przełożył p. Józef Jendruś). 3 miejsce: Magdalena Glanc z Niepublicznego Przedszkola im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w utworze pt. "Osioł". 3 miejsce: Karolina Łanucha z Przedszkola nr 3 w utworze pt. " Wywiórka a ptoszek". Wyróżnienia otrzymali: Paulina i Kamil Semler z Przedszkola nr 2 w utworze pt. "Kto Ty jesteś?". Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie oraz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

dodane przez: D.L więcej »
Calineczka
25
kwi

Calineczka

We wtorek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy z bajką pt. "Calineczka". Calineczka  to baśń autorstwa Hansa Christiana Andersena, jeden z najpopularniejszych utworów tego autora. Mówi nam o dążeniu do piękna, dobra, wolności i szczęścia. Tytułowa bohaterka, choć sama z siebie niewinna, doświadcza wielu problemów. Nie rezygnuje jednak z własnych marzeń o szczęśliwym życiu.  W bajce wystąpiła mama, Calineczka, ropucha, chrabąszcz, myszka, kret, jaskółka i król duszków kwiatowych.

dodane przez: D.L więcej »
Święto Miasta
24
kwi

Święto Miasta

Występ naszych przedszkolaków na uroczystości z okazji Święta Miasta :) Reprezentowali nas Maria Kupisz i Szymon Janik z grupy starszaków :)   Dziś nie opowiemy bajki! Niechaj każdy nam uwierzy. Po śniadaniu do przedszkola Przyszedł wczoraj Święty Jerzy. Mówił długo o Miasteczku Jak przez wieki wciąż się zmienia. Prosił też by w Jego święto Takie złożyć Wam życzenia. Troszczcie się o przyszłość miasta O to wszystko, co przed nami. Dbajcie o to, co przodkowie Zbudowali przed wiekami. Nie zapominajcie nigdy, Nawet w tak radosnej chwili, Że po latach my sprawdzimy Coście nam pozostawili. Marek Kaleja  

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Książki
24
kwi

Dzień Książki

24 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Nasi starszacy przynieśli do przedszkola swoje ulubione książki :) Opowiadali co się w nich dzieje, szukali poszczególnych rzeczy, z których składa się książka- strony, okładka, autor, tytuł, tekst, obrazki. To był super dzień :)   Gdy czytam książki Nie jestem sama Lecz przyjaciółmi Jestem owiana   Zagadek mnóstwo I przygód wiele Złe charaktery I przyjaciele   Co krok Się kryje tajemnica Gdy tylko nowa Jest stronica   Czasem się śmieję Czasem się boję Przygody nie zawsze Są jak moje   Z zapartym tchem ja akcję śledzę Póki nie skończę Wklejona siedzę   I jest mi szkoda Minuty każdej Nie chcę pominąć strony żadnej   Czytam do końca sama nie wierzę że już stukają w kuchni talerze       Krzyczą, że obiad że pusty garnek A gdzie się podział Mój poranek?   Uciekł jak mgiełka Gdy książkę zamknęłam Zamawiam pizzę! Kto przy mnie teraz?   Lecz nie myśl proszę Że nic nie zostało Czytanie mnie Zmotywowało   Pomysłów różnych rozwiązań wiele i w życiu także Przyjaciele   Autor: Agata Dziechciarczyk  

dodane przez: D.L więcej »