Facebook

Aktualnosci

Dzień Górnika
02
gru

Dzień Górnika

2 grudnia w  naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika. Starszaki przygotowały z tej okazji Akademię dla naszych gości- Górników, Pani Dyrektor oraz wszystkich przedszkolaków z naszego Przeszkola.  Starszaki przedstawiły wiele wierszyków, a także piosenek. Na koniec wręczyły upominki. Panowie Górnicy przybliżyli dzieciom pracę górnika, pokazali strój roboczy oraz uroczysty, przynieśli wiele przedmiotów potrzebnych do pracy w kopalni. Dzieci były bardzo zaciekawione. Górnicy również wreczyli dzieciom upominki :) Dziękujemy za wizytę :) Kochani Górnicy, Życzymy Wam wszystkiego, co dobre i miłe, co budzi uśmiech i radością napełnia chwile. Niech spełnią się Wasze pragnienia, niech słońce zawsze Wam świeci, a święta Barbara strzeże od wszelkich niebezpieczeństw.   Składamy również serdeczne życzenia naszej Pani Dyrektor z okazji imienin.  Dzień taki jak ten, raz do roku się zdarza. Minie on jak sen, co się nie powtarza. Pęk kwiatów pachnących i słońce na niebie, moc życzeń gorących z okazji imienin :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Pluszowego Misia
28
lis

Dzień Pluszowego Misia

28 listopada w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedziła nas Pani Lilianna z biblioteki oraz Pluszowy Miś. W każdej grupie goście bawili się z dziećmi, Pani Lilianna czytała bajkę o Misiu Tulisiu oraz przedstawiła zabawę z czapeczkami. Dziękujemy za odwiedziny :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Myszki Miki
25
lis

Dzień Myszki Miki

25 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Myszki Miki. Dzieci przebierały się za Myszkę Miki, Myszkę Minnie oraz w kolory czerwono-czarne. Zabawom nie było końca. Dzieci kolorowały Myszkę Minnie i Miki, wycinały, kleiły.

dodane przez: D.L więcej »
Spektakl "Świat Brzechwy"
18
lis

Spektakl "Świat Brzechwy"

W piątek 18 listopada nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Tarnogórskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Świat Brzechwy” przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji. W obecnych czasach bardzo trudno przedstawić młodemu widzowi wartości literackie, w dobie łatwo dostępnego Internet, wielkości bodźców, telefonów, tabletów, komputerów. Sposób porozumiewania się przez najmłodszych często opiera się na kodzie „emotikonek", warto zatem pokazać im jak ważna jest umiejetność werbalnej komunikacji. Spektakl oparty na wierszach jest doskonałym sposobem na zapoznawanie dzieci z prawdziwym słowem i dziecięcymi emocjami. Wiersze Brzechwy trafnie ukazują proste schematy dziecięcych zachowań i konsekwencje, jakie z nich wynikają. To właśnie jest klucz, według którego powstało nasze przedstawienie. „Brzechwa Dzieciom” to spektakl, w którym zatopimy się w dziecięcy świat, zarówno poprzez scenografie, jak i grę aktorska. Przedstawienie jest kompilacją wierszy Jana Brzechwy począwszy od tych bardzo znanych jak Samochwała, Skarżypyta, Leń, Na straganie do tych mniej popularnych.

dodane przez: D.L więcej »
Wizyta Pań z Poczty
16
lis

Wizyta Pań z Poczty

16 listopada nasze Przedszkole odwiedziły Panie z Poczty w Miasteczku Śląskim, które pokazały dzieciom strój listonosza oraz przybliżyły pracę listonosza, a dzieci korzystając z okazji poprosiły Panie o wysłanie listów do św. Mikołaja, które wcześniej samodzielnie wykonały.  

dodane przez: D.L więcej »
Wspomnienie Pana Marka Kalei
15
lis

Wspomnienie Pana Marka Kalei

Dzisiaj wspominamy Pana Marka Kaleję. Starszacy udali się na cmentarz, aby zapalić znicz na grobie zmarłego Przyjaciela naszego Przedszkola. Pan Marek Kaleja był m.in. pomysłodawcą i prowadzącym cykl spotkań „Posrebrzane dzieje”, przygotował album „Znalezione w szufladzie”, zapraszał na spacery po starym Miasteczku Śląskim, pisał wiersze, otrzymał nagrodę burmistrza za osiągnięcia artystyczne oraz upowszechnianie i ochronę kultury. Pan Marek Kaleja oprowadzał po Pasiekach i opuszczonej kopalni, zdradzał tajemnice parku Rubina. To już nie była praca, tylko czysta przyjemność. Potrafił opowiadać ciekawie i z pasją.

dodane przez: D.L więcej »
Teatr "Skrzat"
14
lis

Teatr "Skrzat"

W poniedziałek 14 listopada gościliśmy w naszym Przedszkolu aktorów z Teatru „Skrzat” z Krakowa, którzy wystąpili w przedstawieniu pt. „Przyjaciele z Zielonej Polany”. Dzieci aktywnie brały udział w teatrzyku. Przedstawienie miało na celu wyjaśnienie powiedzenia: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Przedszkolakom bardzo podobali się bohaterowie: Krówka, Świnka, Leśny Skrzat, Wilk – a szczególnie super bohaterka. Bajka nauczyła dzieci, w jaki sposób pozyskać prawdziwych przyjaciół oraz tego, że nie wystarczy być tylko wolnym, trzeba być także odpowiedzialnym.   Dziękujemy teatrowi "Skrzat" za wspaniały spektakl.

dodane przez: D.L więcej »
#SzkolaDoHymnu
10
lis

#SzkolaDoHymnu

Dzisiaj wszystkie dzieci z naszego Przedszkola przystąpiły do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu" i o godzinie 11:11 odśpiewały uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”.   „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata.  Już po raz piąty Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęcało uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej  godzinie 11:11  zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku była to  środa, 10 listopada . W ten sposób Ministerstwo chcieło włączyć społeczności przedszkolne i szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.   #SzkołaDoHymnu

dodane przez: D.L więcej »
Jarmark Bożonarodzeniowy- ogłoszenie
09
lis

Jarmark Bożonarodzeniowy- ogłoszenie

Drodzy Rodzice! W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy odbędie się 3 grudnia (sobota) w Parku Rubina w Miasteczku Śląskim. Prosimy chętnych Rodziców, aby na kiermasz przygotować i przynieść zapakowane i wycenione (jedną z poniższych opcji), na przykład: - ozdoby świąteczne, - zapakowane domowe wypieki, - pierniczki świąteczne, - domowe przetwory, itp.   Bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę! :)

dodane przez: D.L więcej »
Mobilne Planetarium "Orbitek"
04
lis

Mobilne Planetarium "Orbitek"

W piątek nasze Przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium "Orbitek". Dzieci wybrały się w magiczną podróż w kosmos, dowiedziały się ile jest planet, jakie mają nazwy, jakie mają kolory, w jakim są kształcie, która planeta posiada pierścień. Poszerzyły swoją wiedzę o słońcu i księżycu, a także o znakach zodiaku i gwiazdozbiorach.  Cóż to było za przeżycie! :)

dodane przez: D.L więcej »
"SzkołaPamięta
02
lis

"SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych nasze Przedszkole przystąpiło do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła Pamięta”, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń oraz postaci, które zapisały się na kartach historii – tej ogólnonarodowej jak i lokalnej. Z tej okazji nasze Przedszkolaki udały się na cmentarz wraz z wcześniej przyniesionymi zniczami.

dodane przez: D.L więcej »
Ogłoszenia
31
paź

Ogłoszenia

Drodzy Rodzice! Przed nami listopad pełen wydarzeń :) 2 listopada grupa średniaków i starszakóww ramach akcji "SzkołaPamięta pójdą na spacer na cmenatrz. Bardzo prosimy, aby każde dziecko przyniosło jeden znicz.   4 listopada o godzinie 9:00 nasze Przedszkole odwiedzi mobilne planetarium "Orbitek". 10 listpada nasze Przedszkole będzie brało udział w akcji "SzkołaDoHymnu", w którym będziemy śpiewać nasz hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Prosimy, aby dzieci tego były ubrane na biało-czerwono. 14 listopada o godzinie 12:00 nasze Przedszkole odwiedzi teatrzyk ze spektaklem pt."Przyjaciele z Leśnej Polany".   18 listopada dla średniaków i starszaków organizowana jest wycieczka do TCK w Tarnowskich Górach na spektakl pt. "Świat Brzechwy".

dodane przez: D.L więcej »