Facebook

Aktualnosci

Wiosenne zabawy i spacery
21
kwi

Wiosenne zabawy i spacery

Wiosenne zabawy i spacery naszych Przedszkolaków :)   Wyszła Pani Wiosna Promienna i radosna Słonkiem zaświeciła Światłem rozświetliła   Wszystko wkoło ogrzewała Aż skorupa odtajała Rośliny w ziemi uśpione Wstały ze snu obudzone   I pną się wysoko do słońca Zakwitła łąka pachnąca Dywanów kobierce falują Krokusy, pierwiosnki tańcują   Wyszła Pani Wiosna Zielona jak sosna Rozpuściła włosy wkoło I zaśpiewała wesoło   Głosem skowronka śpiewała Z boćkami zaklekotała W żabi chór się włączyła Szczęśliwa była   Wszystkie śpiochy się zbudziły Wnet mieszkania opuściły Patrzą z podziwem na świat Wiosenny i świeży tak   Wyszła Pani wiosna… Autor: Agata Dziechciarczyk

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Ziemi
21
kwi

Dzień Ziemi

W dniu dzisiejszym (21.04.) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolacy dowiedzieli się w jaki sposób możemy wspólnie zadbać o nasza planetę, jak powinniśmy segregować śmieci oraz jak można zostać małym ekologiem :) Starszacy brali udział w quizie na temat Dnia Ziemi, poradzili sobie świetnie! Wykonywaliśmy także różne prace plastyczne oraz malowaliśmy naszą Planetę Ziemię :)

dodane przez: D.L więcej »
Teatr "Skrzat"
12
kwi

Teatr "Skrzat"

W środę odwiedził nas Teatr "SKRZAT" z bajką pt. " Nowe przygody Koziołka Matołka". „W Pacanowie kozy kują więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie.  A co przeżył i co widział - bajka wszystko wam opowie”. Koziołek udał się w dalszą drogę szukając Pacanowa, przechodził przez różne kraje. Po drodze spotkał Babę Jagę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, reżysera z Hollydood. Przeżył wiele fascynujących zdarzeń :) Jednak dalej nie dotarł do upragnionego Pacanowa, ruszył w dalszą podróż.

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Czekolady
12
kwi

Dzień Czekolady

12 kwietnia to ważny i pyszny dzień dla naszych Przedszkolaków, ponieważ jest to Dzień Czekolady :) Dzieci miały okazję próbować czekolady pod różną postacią, robić prace plastyczne związane z czekoladą, kolorować, robić z bibuły czekoladowe serduszko :) To był pyszny i radosny dzień :)

dodane przez: D.L więcej »
Życzenia Wielkanocne
06
kwi

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją, rodzinnym ciepłem i życzliwością życzy Dyrektor, Pracownicy, i przedszkolacy Przedszkola nr 1 w Miasteczku Śląskim.

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Tęczy
03
kwi

Dzień Tęczy

3 kwietnia obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Tęczy. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną, która jest bardzo kolorowa, układały tęczę z puzzli, układały kolory tęczy, obserwowały, jak z cukierków i wody powstaje tęcza na talerzu oraz wykonywały pękne tęczowe prace plastyczne :) To był kolorowy dzień! :)

dodane przez: D.L więcej »
Co nas czeka w kwietniu?
03
kwi

Co nas czeka w kwietniu?

KWIECIEŃ CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE?     03.04.2023 – DZIEŃ TĘCZY;   12.04.2023 – DZIEŃ CZEKOLADY;   21.04.2023 – DZIEŃ ZIEMI;   21.04.2023 – ŚWIĘTO MIASTA;   24.04.2023 – ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI;   28.04.2023 – DZIEŃ HUTNIKA.    

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Marchewki
28
mar

Dzień Marchewki

28 marca świętowaliśmy Dzień Marchewki :) Odwiedzili nas wtedy wyjątkowi goście: Pani Lilianna z Biblioteki razem z zajączkiem. Dzieci piły soczek marchewkowy. Pani Lilianna czytała dzieciom bajkę, a dzieci następnie robiły plakat z marchewek, na których miały narysować oczka, nos i buzię :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Teatru
27
mar

Dzień Teatru

27 marca obchodziliśmy Dzień Teatru. Były piękne dekoracje, kolorowanie masek, robienie opasek na głowę związanych z tym dniem :) Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat teatru, poznały różne rodzaje teatrów oraz rekwizytów, które w nich występują. Był także teatrzyk pt. "Na straganie" :)

dodane przez: D.L więcej »
Kino "Szczęście Mikołajka"
24
mar

Kino "Szczęście Mikołajka"

24 marca byliśmy także w Miejskim Ośrodku Kultury w naszym mieście na kinie objazdowym :) Na bajce pt." Szczęście Mikołajka".  "Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wia­domo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował nie­łatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twór­ców  Renégo Goscinnego  i  Jean-Jacques'a Sempégo , którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili."    

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Gofra
24
mar

Dzień Gofra

24 marca obchodziliśmy Dzień Gofra. Był to smakowity dzień :) Rozmawialiśmy o gofrach, kolorowaliśmy, wycinaliśmy ulubione składniki i przyklejaliśmy na nasze papierowe gofry. Ale oczywiście nie obyło się bez najlepszego punktu tego dnia, czyli smakowaniu gofrów z bitą śmietaną i posypką :)

dodane przez: D.L więcej »
Lista dzieci przyjętych do Przedszkola
24
mar

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola

Informujemy, że w dniu dzisiejszym została wywieszona lista dzieci przyjętych oraz nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym w naszym Przedszkolu. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z listą do budynku Przedszkola w godzinach 6.30- 16.30.

dodane przez: D.L więcej »