Facebook

Aktualnosci

Molekularium
21
lut

Molekularium

21 lutego w naszym Przedszkolu odbyło się kolejne ważne wydarzenie. Drugi raz gościliśmy Mobilne Planetarium Orbitek. Tym razem w formie Molekularium. Przedszkolaki siedząc  pod kopułą wyruszyły w niezwykłą podróż w technologii 360°. Dzieci poznały wiele zagadnień dotyczących atamów, cząsteczek, różnorodności organizmów, naszej planety, kosmosie i wpływu człowieka na otaczające nas środowisko. Przedszkolacy "lecieli" statkiem kosmicznym, zwiedzali i poznawali to wszytsko od środka. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia i dużą dawkę wiedzy :)

dodane przez: D.L więcej »
Wycieczka
20
lut

Wycieczka

W czwartek 09.03.2023 r. wyjeżdżamy do TCK-u w Tarnowskich Górach na przedtsawienie pt. "Baśnie Pana Andersena". Planowany wyjazd o godzinie 9:20, wracamy na obiad. Koszt wycieczki to 50 zł/dziecko. Prosimy o wpłatę do 03.03.2023 r. (piątek).

dodane przez: D.L więcej »
Tłusty Czwartek
16
lut

Tłusty Czwartek

Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy. W Tłusty Czwartek przez dzień cały słodkim królem – pączek mały!   16 lutego obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Święto bardzo lubiane przez dzieci :) Przedszkolacy wykonywali piękne prace plastyczne, kolorowali i ozdabiali pączki. Oczywiście nie mogło obejść się bez zjedzenia naszych smakołyków, czyli pączków. Dzieci były bardzo zadowolone :) 

dodane przez: D.L więcej »
Walentynki
14
lut

Walentynki

Jeśli zdziwiona jest Twoja minka, Z jakiej okazji list ten wysłany, Przypomnij sobie, że Walentego Jest to Światowy Dzień Zakochanych! 14 lutego świętowaliśmy Dzień Zakochanych, czyli Walentynki. Nasze Przedszkolaki robiły piękne prace plastyczne z tej okazji, a także dostały upominki od Naszych Pań :)

dodane przez: D.L więcej »
Bal karnawałowy
10
lut

Bal karnawałowy

W karnawale, w karnawale Dookoła wielkie bale, Gdy orkiestra pięknie gra, Dobry humor każdy ma! Bal maskowy, bal maskowy Jest naprawdę pomysłowy, Można przebrać się za jeża, Krasnoludka lub rycerza. W karnawale, w karnawale Dzieci bawią się wspaniale, W karnawale każdy chce Tańczyć, śpiewać, bawić się.   10 lutego w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Każdy Przedszkolak czekał na ten dzień przez wiele tygodni. Przedszkolacy świętowali w swoich salach. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, za wróżki, księżniczki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana :) Kolorowy wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy i tańców. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w różnych konkursach, min. na najdłuższe utrzymanie balonów w górze oraz gorące krzesełka.

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Pizzy
09
lut

Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia świętowaliśmy także my. Sale maluszków i średniaków zamieniły się we włoskie pizzerie. Tworzyli oni pyszne pizzę z wieloma różnymi składnikami, które potem mogli zjeść :) Każdy przedszkolak mógł zostać prawdziwym pizzermanem. Na zajęciach dzieci poznały z jakich składników robiona jest pizza oraz dowiedziały się wielu ciekawostek. Tworzyli także zabawkową pizzę. Starszacy wycinali wybrane składniki papierowe i kleiły na pizzę. Były także różne kolorowanki pizzy. To był dzień pełen zabawy!

dodane przez: D.L więcej »
Fascynujący Świat Mrówek
07
lut

Fascynujący Świat Mrówek

7 lutego Przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach pt. Fascynujący świat mrówek z pasieki Boża Iskierka. Podczas spotkania Pan Prowadzący pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę oraz strukturę mrowiska, a także wiele różnych ciekawostek. Ogromny zachwyt wzbudziło szklane filakterium zamieszkałe przez rodzinę mrówek wraz z królową. Dzieci dowiedziały się jakie zadania wykonują mrówki robotnice, a jakie królowa mrówek. Ile potrafią unieść pomimo swej niewielkiej wagi i wielkości. Uczrestnicy mogli podziwiać specjalnie przygotowaną makietę mrowiska, a także mogli na własnej skórze przekonać się w jakis sposób mrówki patrzą na świat. Pan Prowadzący opowiedział także o zdrowotnych właściwościach miodu spadziowego, którego dzieci miały okazje skosztować. Po spotkaniu każdy otrzymał na pamiątkę certyfikat, linijkę z wyrzeźbioną mrówkę oraz materiały do wykonania własnoręcznego mrowiska.   Dziękujęmy za bardzo ciekawe warsztaty!

dodane przez: D.L więcej »
Bal Karnawałowy
07
lut

Bal Karnawałowy

Chcieliśmy kultywować obyczaj nie nowy i zaprosić wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy! Odbędzie się on 10 lutego 2023 r. od godziny 9:00 w salach przedszkolnych :) Tego dnia zapraszamy wszystkie piękne księżniczki i wróżki, dzielnych policjantów, strażaków oraz kolorowe bajkowe postacie na jedyną i niepowtarzalną zabawę! 

dodane przez: D.L więcej »
Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/24
06
lut

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/24

Dyrektor Przedszkola nr 1 w Miasteczku Śląskim ogłasza rekrutację do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 Wnioski zapisu do przedszkolu można pobrać w wersji papierowej w Przedszkolu nr 1, ul. Dębina  1 w Miasteczku Śląskim od 6 lutego 2023r., lub w wersji elektronicznej na stronie internetowej: https://p1.miasteczko-slaskie.pl/dopobrania (druk należy pobrać, wydrukować, wypełnić). Wypełniony wniosek można złożyć do 20 lutego 2023r : osobiście w Przedszkolu nr 1 w Miasteczku Śląskim ul. Dębina 1 za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: rekrutacja@p1.miasteczko-slaskie.pl za pośrednictwem ePUAP: /MSLP1/P1 (po odczytaniu skanów otrzymacie Państwo informację zwrotną potwierdzającą odebranie wiadomości). Telefon kontaktowy: 32 288 80 25

dodane przez: A.O. więcej »
Czytamy z Pocztowcami
31
sty

Czytamy z Pocztowcami

Panie z Poczty zapraszają dzieci wraz z Rodzicami do Miejskiej Biblioteki w piątek- dnia 3 lutego o godzinie 15:00 na czytanie z Pocztowcami i kiermasz książek. :)

dodane przez: D.L więcej »
Informacje
26
sty

Informacje

W najbliższym czasie czeka nas długo wyczekiwany przez dzieci BAL KARNAWAŁOWY :) Odbędzie się on 10 lutego, tj. piątek. Zapraszamy dzieci do przebrania się w ulubione zwierzęta, postaci z bajek oraz różne zawody :) Jesteśmy bardzo ciekawi waszej kreatywności :)

dodane przez: D.L więcej »
Dzień Popcornu
18
sty

Dzień Popcornu

19 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Popcornu. W naszym Przedszkolu także go świętowaliśmy. Dzieci poznały sposób uprawiania kukurydzy, rozmawiały co to jest popcorn, skąd się bierze, jak trzeba go przygotować oraz gdzie można go jeść.  Dzieci także kolorowały popcorn, robiły popcornowe zadania oraz kubeczki popcornu :)  Na koniec wszyscy jedli popcorn oraz oglądali bajkę. To był super dzień :)

dodane przez: D.L więcej »